«Марія»: найвідоміша у світі виставка про Голодомор вперше в Україні

28 Листопада 2020

Той, хто не був голодним, не зрозуміє, що голод вбиває пам’ять

(Марія Ф.)

20 листопада 2020 року о 12:00 в Музеї Голодомору в Києві презентують виставку «Марія» Лесі Марущак. Це найвідоміша у світі виставка про Голодомор-геноцид, яка була представлена у понад 9 країнах світу і буде вперше показана в Україні.

Виставка експонуватиметься з 20 листопада 2020 року до 31 березня 2021 року за підтримки Світового Конґресу Українців.

Спікери презентації:

Олеся Стасюк –  генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду;

Сергій Касянчук – директор представництва СКУ в Україні;

Лариса Галадза – Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні;

На подію запрошені:

Василь Боднар – заступник міністра закордонних справ України;

Володимир Шейко – генеральний директор Українського інституту.

У презентації через відео візьме участь авторка Леся Марущак.

ВИСТАВКА «Марія» є мобільним меморіальним простором, що увіковічнює пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. та внеском у діалог про соціальну справедливість та права людини. У центрі виставки – образ дівчини Марії, яка всупереч рішенню диктатора Сталіна, вижила, на відміну від мільйонів жертв совєцького геноциду в Україні.

Роботи авторки передають емоційну та раціональну відповідь на злочин. Леся Марущак сформувала власне бачення Голодомору на основі історичної пам’яті українців Канади про геноцид.

У вересні 2020 року The Guardian опублікувало фото проєкту «Марія» в статті про найкращі знімки з Landskrona festival. Книжка «Марія» за мотивами виставки потрапила до короткого списку Книжкової премії на Rencontres d’Arles у Франції (2019) та отримала нагороду за найкращий дизайн на міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у Києві (2019).

ЛЕСЯ МАРУЩАКмисткиня, творчість якої опирається на історичні дослідження пам’яті й ідентичності і за допомогою чуттєвості та візуальності пробуджує глибинні емоційні відчуття. Серед інституцій, що мають її твори, Музей мистецтв Метрополітен, Європейський дім фотографії в Парижі, Бостонський Атенеум, Стенфордський університет, Колумбійський університет та Бібліотека Конгресу.

Яна Гринько, кураторка виставки: «Дивовижно, як роботи Лесі Марущак притягують погляд. Використані авторкою художні прийоми перетворили фотографії часів Голодомору на мистецькі об’єкти. Історія дівчинки Марії стала простором для роздумів про масштаби і глибину шкоди, завданої тоталітарним комуністичним режимом».

Акредитуватися на презентацію виставкового проєкту можна за посиланням.

Виставка стала можливою завдяки Міжнародному координаційному комітету у справі Голодомору Світового Конґресу Українців (СКУ), що працює з міжнародною спільнотою над визнанням Голодомору 1932-33 років геноцидом, протидіє дезінформації та підвищує обізнаність про Голодомор у світі.

Музей Голодомору — це єдиний у світі музей, який розповідає про геноцид українців. Ми навчаємо протистояти ненависті та порушенню прав людини, застерігаємо суспільство від повторення вчинення злочину геноциду шляхом накопичення і поширення знань про Голодомор.

Світовий Конґрес Українців – міжнародна координаційна надбудова українських громад діаспори, що єднає понад 20 мільйонів українців з більш ніж 60 країн світу.

Аби отримати більше інформації про наші проєкти та інформаційно підтримати їх, звертайтеся за додатковою інформацією, написавши на пошту [email protected] або зателефонувавши +380674397507 (Ольга Сиротюк, комунікаційниця музею).