Візуальне зображення проекту майбутнього музею

Будівництво

Розпочате у 2008 році будівництво Меморіального комплексу пам`яті жертв Голодомору закінчено не було. У 2009 році збудували лише першу чергу, а продовженню спорудження другої черги, власне музею, завадила зміна влади в Україні та прихід політиків, які не визнавали Голодомор актом геноциду українців, а часто заперечували й його факт. Відтак повернутися до цього питання вдалося лише у 2016 році.

У 2016 році, після звернень Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору – геноциду 1932-1933 рр. та Світового конгресу українців до Президента України та Уряду було відновлено роботу із будівництва ІІ черги Музею Голодомору.

Постанова Кабінету Міністрів України №754 “Питання підготовки будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” 26 жовтня 2016 року декларувала початок процесу підготовки будівництва ІІ черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”. Відповідно до постанови створено Організаційний комітет з питань підготовки будівництва. Із засадами діяльності комітету можна ознайомитися у розділі нормативно-правова база.

Серйозність урядових намірів було підтверджено президентом 26 листопада 2016 року під час жалобних заходів в День пам’яті жертв Голодомору.

Будівництво ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду розпочато у 2017 році і буде закінчено у 2023 році.

Частина музейного комплексу з арматурами та дзвоном

3 квітня 2018 року була закладена капсула будівництва ІІ черга Музею Голодомору, а 24 листопада 2018 року, в день вшанування 85-х роковин Голодомору, відбулась публічна презентація архітектурного проекту музею.

За рішенням Організаційного комітету з питань підготовки будівництва ІІ черги реалізація проекту відбувається на умовах партнерства між урядом України, який фінансує спорудження самої будівлі музею, та благодійниками, чиї внески призначені для створення та втілення експозиції, внутрішнього облаштування музею.