Візуальне зображення проекту майбутнього музею

Будівництво

Розпочате у 2008 році будівництво Меморіального комплексу пам`яті жертв Голодомору закінчено не було. У 2009 році збудували лише першу чергу, а продовженню спорудження другої черги, власне музею, завадила зміна влади в Україні та прихід політиків, які не визнавали Голодомор актом геноциду українців, а часто заперечували й його факт. Відтак повернутися до цього питання вдалося лише у 2016 році.

26 жовтня 2016 року Постанова Кабінету Міністрів України №754 «Питання підготовки будівництва другої черги Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» (із змінами і доповненнями, внесеними Постановою КМУ від 21.12.2016 р. №984) декларувала початок  процесу підготовки будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”.

Відповідно до постанови було утворено Організаційний комітет з питань підготовки будівництва другої черги (до вашої уваги – Положення про Організаційний комітет з питань підготовки будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” та Персональний склад Організаційного комітету з питань підготовки будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”).

Серйозність урядових намірів підтвердив Президент України Петро Порошенко, який 26 листопада 2016 року під час жалобних заходів в День пам’яті жертв Голодомору оголосив на весь світ: «У 2007 році на цьому місці постав Меморіальний комплекс, який став місцем паломництва для багатьох українців. Але музейної частини, яка б відповідала кращим світовим зразкам музейно-меморіального мистецтва, досі не побудовано. Я переконаний, що слід розпочати роботу з метою створення гідного музейного закладу».

Відновлення проектування та спорудження другої черги Меморіалу жертв Голодомору здійснюється на підставі :

У 2016 році Президентом України та Урядом було відновлено роботу із будівництва ІІ черги Музею Голодомору.

Постанова Кабінету Міністрів України №754 “Питання підготовки будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” 26 жовтня 2016 року декларувала початок процесу підготовки будівництва ІІ черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”.

Будівництво ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду розпочато у 2017 році. 3 квітня 2018 року була закладена капсула будівництва ІІ черга Музею Голодомору. А закінчення робіт планувалося у 2023 році. Проте у зв’язку з широкомасштабною російською агресією 24 лютого 2022 року ці терміни змістилися.

Частина музейного комплексу з арматурами та дзвоном