Поповнення фондів Музею Голодомору унікальними знахідками

19 Грудня 2019

21 грудня 2019 року о 11:00 у Національному музеї Голодомору-геноциду відбудеться передання унікальних оригіналів документів до фондів музею.

Колекції історичних предметів, що перебувають у сховищах, експозиціях або демонструються під час виставок, є найбільшою цінністю кожного музею.

Олег Петрович Калиняк виявив медичні журнали сіл Бахмаччини Чернігівської області, в яких зареєстровані смерті від голоду в 1946-1947 рр. Журнали містять дані про кількість убитих голодом людей у регіоні, хоча цю інформацію було заборонено фіксувати та зберігати в СРСР. Саме такі знахідки є доказом злочину тоталітарного режиму. За зберігання антирадянських матеріалів людей карали різними способами: від звільнення до заслання у концентраційні табори.

Місцеві лікарі, розуміючи важливість записів у журналі, з року в рік передавали таємні матеріали, а Олег Калиняк, лікар Рубанської амбулаторії загальної практики — сімейної медицини Бахмацького району Чернігівської області, вирішив передати їх до Музею Голодомору. 21 грудня він розповість спогади своїх колег та історію збереження медичних журналів.

Особливим спікером події буде Василь Марочко — український історик, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України, співробітник Інституту дослідження Голодомору. Він прочитає лекцію про масовий штучний голод 1946–1947 рр.

Чекаємо на зустріч із вами у Музеї Голодомору!