Презентація першого історично-екскурсійного мобільного додатку про Київ під час Голодомору

20 Жовтня 2020

Музей Голодомору презентує перший екскурсійно-історичний додаток Track Holodomor History, що розповість про Київ 1932–1933 років через архівні документи та фотографії, історії очевидців і досі не відомі факти.

Запрошуємо вас на презентацію, яка відбудеться 22 жовтня об 11:00 у Музеї Голодомору, пряма трансляція буде доступна на офіційній сторінці y Facebook.

Запрошені гості:
Олеся Стасюк – генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду;
Яніна Алєєва – кураторка, провідна фахівчиня з управління проєктами («Аудіовізуальне мистецтво») Українського культурного фонду;
Представник Міністерства культури та інформаційної політики;
Представник Українського інституту національної пам’яті;
Дмитро Калганов – в.о. начальника Управління туризму та промоцій КМДА;
Мар’яна Олеськів – голова Державного агентства розвитку туризму України;
Модеруватиме захід кураторка проєкту Ірина Курганська.

Додаток створила команда Музею Голодомору за підтримки Українського культурного фонду.

Кураторка проєкту Ірина Курганська: «Track Holodomor History – абсолютно унікальний продукт. Він є освітнім, але не нудним – тут зібрано факти, документи, спогади людей й історії цілих родин, старі фотографії та відеохроніки,. Чимало матеріалів озвучено або переведено в комікси. Історія не залишається текстом на сторінках підручника, а оживає в руках. Уся інформація, що є в додатку, недоступна пересічній людині в якійсь іншій формі – вона або лежить в архівах, або розкидана по першоджерелах, які ще потрібно перевіряти. Історія значно ближча – у будинках, де ми живемо, у вулицях, по яких ходимо, а тепер просто у нашій кишені – у смартфоні».

Розробники запевняють – щоденні маршрути сучасних киян та гостей столиці можуть перетворитися на історичні дослідження, а знайомі будівлі розкажуть незнані історії.

Завантажити можна у APPSTORE та у GOOGLE PLAY.

Завдяки додатку можна:

• проглянути локації Києва: будинки, вулиці, парки, споруди – та прочитати їхню історію 1930-х років;
  • переглянути архівні фото, відео, документи про історію Голодомору;

• ознайомитися зі спогадами киян про життя в Києві в 1932–1933 роках;

• прокласти власний маршрут по локаціях та пройти ними або скористатися уже створеними маршрутами;

• відкрити для себе «додатковий контент», який стає доступним тільки в межах 400 метрів від локації.

Додаток доступний українською та англійською мовами.

Акредитуватися можна за посиланням.