22 Квітня 2024

27 квітня у Музеї Голодомору відбудеться Публічний діалог «Визнання геноцидів у світі: вітчизняний та закордонний досвід», у ході якого фахівці проаналізують вітчизняний та закордонний досвід визнання злочинів геноцидом.

Росія веде проти України геноцидну й агресивну війну. Складовою тяжкого міжнародного злочину геноциду, як правило, є його приховування злочинцями. Близько десяти держав вже офіційно кваліфікували дії рф в Україні як геноцид. Міжнародне право зобов’язує держави світу співпрацювати задля попередження та припинення геноциду, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів. Визнання дій злочинця геноцидом – складне юридичне завдання. Також воно потребує політичної волі міжнародних акторів.

У цьому контексті є важливим аналіз процесів визнання геноцидами злочинів, скоєних у ХХ ст. Такий досвід має Україна та низка інших держав. Під час діалогу науковці розглянуть приклади міжнародного визнання геноцидом Голодомору та сучасної війни Росії проти України, еталонного кейсу визнання геноцидом Шоа (Голокосту) та досвіду і проблеми визнання геноцидом трагедії вірмен 1915–1917 рр.

Спікери:

Андрій Іванець, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник Національного музею Голодомору-геноциду, публіцист, громадський діяч;

Віталій Черноіваненко, президент Української асоціації юдаїки, старший науковий співробітник відділу фонду юдаїки Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського;

• Олександр Божко, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Посол України у Республіці Вірменія (1996-2001, 2005-2010), перекладач, вірменист.

Модеруватиме захід Андрій Іванець.

Публічний діалог відбудеться 27 квітня 2024 року, у суботу, з 15:00 до 16:30 в Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 3.

Запрошуємо всіх охочих!

Вхід – за вартістю вхідного квитка (30 грн, для студентів і пенсіонерів – 20 грн). Для журналістів вхід безкоштовний за умови виходу матеріалу/сюжету.

Щоб взяти участь, просимо зареєструватися: http://surl.li/stjwv