В Музеї Голодомору презентують “Хліб, який їдять після смерті”

8 Липня 2024

12 липня 2024 року, до Дня української державності, Креативна агенція “АРТІЛЬ” запрошує на унікальну мистецьку подію під назвою “Хліб, який їдять після смерті”. Ця подія організована з метою вшанування пам’яті жертв геноцидів проти українського народу – Голодомору та російсько-української війни, які мають спільний початок – бажання ворогів знищити українську ідентичність.

У програмі заходу:

– Презентація книги “За Божим духом. Поминальний хліб. Хліб, який їдять після смерті” — до книги увійшли експедиційний та етнографічний матеріал, вірші авторки Ірини Рачковської, написані в період російської агресії проти України (2022-2023 рр.), а також світлини поминально-обрядового хліба фотохудожниці Ольги Герасимчук. Книга вийшла у видавництві “Креативна агенція “АРТІЛЬ” за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України за результатом відкритого мистецького конкурсу “Книга для зміцнення національної єдності” .

Відкриття виставки “Хліб, який їдять після смерті” — експозиція восьми видів поминального хліба як символу життя, ритуальної жертви та духовної традиції вшанування померлих.

Літературно-мистецький перформанс-реквієм за участю матерів та дружин загиблих захисників України, а також виконавців традиційного співу та музики Андрія Ляшука, Юрія та Алли Ковальчуків, Людмили Вострікової. Авторство та режисура перформансу належать Ірині Рачковській.

Передача до Національного музею Голодомору-геноциду особистої бібліотеки Володимира Василенка (16 січня 1937 — 9 жовтня 2023) – видатного українського юриста-міжнародника, заслуженого юриста України, Надзвичайного і Повноважного Посла України, представника України в Раді ООН із прав людини, судді Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії, доктора юридичних наук, професора. Понад 500 видань українських та світових видавництв, а також унікальних документів з міжнародного права, питань Голодомору та геноциду, лінгвоциду та етноциду українського народу. За підртимки народної депутатки Верховної Ради України Лесі Василенко та Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів.

Коли: 12 липня 2024 року, 15:00

Де: Національний музей Голодомору-геноциду, вул. Лаврська, 3 (Київ).