Розгорнута книга пам'яті на чорному фоні

Єдиний реєстр жертв Голодомору

У 2008 році було видано «Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні» в 19 томах.

Мартиролог Книги пам’яті нараховує лише 882 510 імен.

З дня заснування Музей Голодомору проводить пошук імен вбитих під час Голодомору-геноциду через збір свідчень людей, які пережили Голодомор, їхніх рідних та близьких, які зберегли пам’ять про кожного, для кого 1932-1933 роки стали останніми в житті.

Радянський тоталітарний режим доклав максимальних зусиль, щоб стерти пам’ять про вбивство мільйонів українців у кількох поколінь. Але пам’ять народу є незнищенною. І зі становленням незалежності України була зірвана заборона говорити про Голодомор. Всі, хто десятиліттями змушені були мовчати, відчули потребу розповісти правду про злочин та його жертв, з метою належного вшанування їхньої пам’яті.

У 2011 році Музей Голодомору презентував «Народну книгу пам’яті жертв Голодомору», яка оновлюється на основі карток обліку жертв Голодомору (мартиролог книги нараховує 4 180 імен).

Пошук продовжується. Встановлені імена жертв геноциду вносяться до
Єдиного реєстру жертв Голодомору.

Якщо Ви в реєстрі не знайшли імені людини, про смерть якої в роки Голодомору Вам достовірно відомо, заповніть, будь ласка, облікову картку. Надану інформацію буде вивчено і включено до Єдиного реєстру жертв Голодомору.

Картка обліку за формою.

Також, Ви можете заповнити анкету подану нижче і надіслати до Національного музею Голодомору-геноциду, на електрону адресу [email protected] або поштою на адресу: 01015 м. Київ, вул. Лаврська, 3 (Національний музей Голодомору-геноциду).

Надана інформація буде опрацьована і після перевірки ім’я буде внесено до загального реєстру жертв Голодомору.

Народна книга пам’яті