21 Липня 2022

20 липня 2022 року виконуючою обов’язки Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду призначено Лесю Гасиджак (Наказ №318-к Міністра культури та інформаційної політики України від 19.07.2022 р).

Вона виконуватиме обов’язки Генерального директора до призначення Генерального директора, якого буде обрано на конкурсній основі згідно з Законом України №955-VIII після припинення дії «воєнного стану».

Гасиджак Леся (1982) – кандидатка історичних наук, етнологиня, музеологиня. Вищу освіту здобула на історичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2008 – 2014 рр. працювала в ГО «Український центр розвитку музейної справи», відповідаючи за інформаційно-аналітичну роботу, була редакторкою веб-порталу «Музейний простір». Практичний досвід музейної роботи також здобувала в роботі за сумісництвом у кількох національних музеях м. Києва. У 2015-2019 рр. (з перервами) працювала першим заступником Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду. У 2019-2021 рр. очолювала БО «Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору».