Документальний фільм про Голодомор «Сімейний альбом» представить Україну на Варшавському кінофестивалі

17 Вересня 2024

Світова прем’єра документального фільму «Сімейний альбом», знятого режисеркою Мариною Ткачук у партнерстві з Музеєм Голодомору, відбудеться на ювілейному Варшавському міжнародному кінофестивалі 13 жовтня 2024 року. Стрічка братиме участь у конкурсній програмі фестивалю класу «А» в секції документальних фільмів.

Сюжет фокусується на історичних паралелях між геноцидними практиками росії під час Голодомору 1932-1933 років та під час повномасштабного вторгнення в Україну.

Режисерка Марина Ткачук розповідає: «В основу лягла неймовірна історія британської фотохудожниці Самари Пірс та її прадіда — австрійського інженера Александра Вінербергера, який став випадковим свідком Голодомору в Харкові в 1933 році й зробив дивовижним чином найважливіші фотографії про штучний голод в Україні. Дізнавшись про історію свого прадіда, Самара переосмислила власну творчу кар’єру і зосередилася саме на Україні, її боротьбі за незалежність. Через 90 років після подій Голодомору британська фотографиня у супроводі нашої знімальної групи вирушила на Харківщину, — туди, де жив її прадід, аби зробити власні фотографії про війну. І цим засвідчити, що геноцид українців триває».

«Сімейний альбом» — один із переможців Мистецького конкурсу державного підприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» на виробництво серіалів та фільмів сучасної тематики, який відбувся в 2023 році. Фільм створено у співпраці з Національним музеєм Голодомору-геноциду та Українським культурним фондом. Також, за підтримки УКФ фільм вже перекладено та озвучено п’ятьма мовами: англійською, польською, німецькою, французькою та іспанською. Виробництвом фільму займалась компанія Good Morning Films, продюсер — Андрій Корнієнко. Музей Голодомору надав знімальній команді наукову та консультаційну допомогу, також тут відзняли деякі сцени кінострічки.

21 листопада, до Дня вшанування пам’яті жертв Голодомору, відбудеться українська прем’єра «Сімейного альбому» — в Українському домі в Києві. Чекаємо з нетерпінням і тішимось причетності до такого важливого фільму!