Леся Гасиджак взяла участь у Форумі культурної спадщини

10 Червня 2024
В.о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак взяла участь у Форумі культурної спадщини, який об’єднав 30-31 травня 2024 року учасників з культурного сектору України. Леся Гасиджак 31 травня долучилася до участі в панелі «Пам’ять», учасниці якої – правозахисниця Лариса Денисенко, режисерка Катерина Горностай та модераторка Анастасія Платонова – говорили про те, як злочини сьогодення стають культурною спадщиною.

Під час Форуму говорили про стратегії та ініціативи, спрямовані на боротьбу зі злочинами проти культурної спадщини, враховуючи європейський досвід й практики, роль культурної спадщини як інструменту налагодження міжнародної співпраці, сприяння взаєморозумінню та зміцненню дипломатичних відносин, роль громад у захисті нематеріальної спадщини, дослідження ролі, яку відіграють місцеві громади у захисті як матеріальної, так і нематеріальної спадщини у своїх регіонах тощо. Окремим блоком на форумі був представлений проєкт RES-POL. Експерти проєкту оприлюднили результати аналітичних досліджень в секторах рухомої, нерухомої і нематеріальної культурної спадщини, пам’яті та ідентичності, спадщини, якою опікуються наукові та архівні інституції.