Леся Гасиджак взяла участь у Осcолінській зустрічі

12 Вересня 2024

Очільниця Музею Голодомору Леся Гасиджак у середу, 11 вересня, взяла участь у Осcолінській зустрічі, що відбулася у Львівській національній науковій бібліотеці України ім. В. Стефаника. Також до дискусії був запрошений Роберт Костро, директор Музею історії Польщі у Варшаві. Це найбільший музей у Польщі та один з найбільших у Європі, що був відкритий рік тому – у вересні 2023-го. Темою 104-ї Осcолінської зустрічі було питання «Чому потрібно будувати нові музеї?».

Леся Гасиджак розповіла про Музей Голодомору, його специфіку і напрямки роботи. А даючи відповідь на головне питання зустрічі, наголосила:

«Музей Голодомору – це не просто музей. Це особливе місце, яке розповідає і пояснює, що коріння нинішньої війни, яку десять років росія веде в Україні, лежить у початку XX століття, коли російські більшовики окупували Україну, створили маріонетковий уряд і маріонеткову республіку, потім перейшли Збруч окупували всю Україну і все задля того, щоб не допустити створення сильної незалежної держави, не дозволити формування політичної української нації. Це також є метою війни, яку путін веде зараз. І те, що росія як правонаступниця Радянського Союзу не була покарана за вчинені злочини, те, що не відбувся міжнародний трибунал над комунізмом як ідеологією, – наслідком цього всього і є нинішня війна. І саме про це ми розповідаємо в нашому музеї».

Запис зустрічі доступний для перегляду на фейсбук-сторінці Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника.

ДОВІДКОВО

Оссолінські зустрічі — це серія лекцій, які проводяться в межах співпраці Національного інституту імені Оссолінських (Вроцлав, Польща) з Львівською національною науковою бібліотекою України імені Василя Стефаника. Відбуваються з 2006 року. На сьогодні проведено вже 104 Оссолінські зустрічі.