Музею передали пропагандистські матеріали окупантів

23 Червня 2023

Журналіст NTR Богдан Кінащук передав нашому музею пропагандистські матеріали російських окупантів. Вони були виявлені у звільнених населених пунктах Харківщини – Куп’янську та Малій Комишувасі впродовж 2022-2023 років. Це підручники з історії росії, енциклопедія «Москва», а також пропагандистська преса – газети «Красная звєзда», «Харьков» та «Боєвая газєта». Для нас ці видання є цікавими як зразки пропагандистських матеріалів, що поширюють російські війська та колаборанти на окупованих територіях. Оскільки вони є прямими доказами наміру рф знищити українців як націю.

Також журналіст передав шеврони «воєнной развєдки ЛНР» та «Луганського  народно-освободітєльного батальону «Заря», що були виявлені у вересні 2022 року в Донецькій області.

Щиро вдячні Богдану Кінащуку за передані артефакти.

Водночас нагадуємо всім небайдужим, що Музей Голодомору збирає російські пропагандистські друковані матеріали, які поширюють на окупованих територіях України, зокрема:

листівки;

газети;

методички;

літературу тощо.

Ці матеріали часто містять неправдиві, пропагандистські меседжі про так звану «денацифікацію» й «демілітаризацію» України та є доказами наміру рф знищити українців як націю.

Зібрані матеріали увійдуть до фондів Музею й стануть основою для наукових досліджень, зокрема для обґрунтування геноцидної природи дій Росії в Україні.

Якщо ви можете поділитися такими предметами, просимо написати нам пошту [email protected] або зателефонувати в Музей за номером: (044) 254 45 12.