Музей Голодомору має бути добудований

19 Вересня 2023

У рамках Третього конгресу культури, що відбувся у Львові, було порушено питання добудови другої черги Музею Голодомору. Про це йшлося під час адвокаційного діалогу громадських експертів і представників влади «Реформи і відновлення гуманітарної сфери України: інституції культури та національної пам’яті», організованого Міжнародним фондом «Відродження».

Експертною групою було підготовлено документ, у якому зазначено, що в Україні має бути добудований Музей Голодомору, а також створено музей сучасної російсько-української війни. Оскільки саме ці дві теми мають стати ключовими в просуванні України у європейському просторі пам’яті.

Коментуючи цю тезу, старший науковий співробітник Національного музею історії України у Другій світовій війні Роман Кабачій, який брав участь у діалозі, зазначив: «Я не проти сучасного музею російсько-української війни. Хай ми зараз всі, не тільки наш музей, буде збирати артефакти і потім збудують новий музей. Проте зараз в Україні головна проблема в музеях – це Музей Голодомору. Давайте ми його добудуємо і доб’ємося, щоб ці гроші були виділені. А потім почнемо будувати другий сучасний музей».

Дякуємо експертній групі та Роману Кабачію за глибоке розуміння важливості теми та необхідності її репрезентації через повноцінний музейний комплекс. Ваша підтримка важлива!