Музей Голодомору продовжує співпрацю із українськими архівами

20 Жовтня 2021

Музей Голодомору активно співпрацює з центральними та обласними архівними установами України. Зокрема давні партнерські відносини склалися з Центральним державним архівом громадських організацій України (ЦДАГО України).

20 жовтня Генеральна директорка Національного музею Голодомору-геноциду відвідала ЦДАГО України. Директор архіву Ольга Бажан продемонструвала Олесі Стасюк унікальні предмети, які зберігаються в архіві – зразки хліба 1932 і 1933 рр. Вони чудом уціліли як речовий доказ у архівно-кримінальній справі уродженця Полтавщини Олексія Сорокіна. Українець хотів зберегти для своїх нащадків цей хліб як пам’ять про небувалий голод. На жаль, каральні органи СРСР заарештували його у 1941 р. Хліб і записки про нього стали доказами у сфабрикованій проти О. Сорокіна справі.