Зображення афіші, яка сповіщає про початок роботи на проєктом

Музей Голодомору розпочинає роботу над проєктом з доступності

10 Липня 2020

За підтримки Українського культурного фонду команда Музею Голодомору починає роботу над проєктом «Дотик на пам’ять». Разом із ГО «Культурні географії» та тифлопедагогинею Ольгою Свєт музейні працівники оволодіють навичками роботи з людьми з порушеннями зору для створення музейної програми й покращення обслуговування таких відвідувачів. Одним із результатів програми стане перше інклюзивне доповнення до експозиції Музею Голодомору.

Проєкт «Дотик на пам’ять» стане частиною культурно-освітньої роботи музею з інклюзії. Інклюзивна музейна програма  для незрячих, створена в ході проєкту, має забезпечити повноцінний доступ до інформації про геноцид українців та поширення її для запобігання подібних злочинів.

Під час тренінгів з експертами та консультантами з інклюзивності ми з’ясуємо найкращі форми подання теми Голодомору для незрячих та слабозорих людей. Набуті знання та досвід дозволять створювати нові музейні продукти для людей з інвалідністю.

Музей Голодомору — це платформа для співпраці з дослідницькими інститутами, мистецькими осередками, освітніми центрами. Результати спільної діяльності інтегруються у шкільні та університетські навчальні програми, тому ми почали роботу над адаптацією їх і для осіб з інвалідністю. Завдяки проєкту «Дотик на пам’ять» Музей Голодомору вперше в Україні дасть можливість незрячим «побачити» архівні фото, зроблені у 1932-33 роках, прослухати унікальні свідчення очевидців Голодомору, зібрані під час музейних експедицій, ознайомитись із архівними документами, дослідити територію музею.