Музей Голодомору відвідала делегація Швейцарії

28 Березня 2023

28 березня Музей Голодомору відвідав голова відділу з питань миру та прав людини Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії.

Для пана Сімона Гайссбюлера було проведено екскурсію Залом пам’яті та територією музею. Гості поклали квіти до пам’ятника “Гірка пам’ять дитинства” на вході до музею, а також вшанували пам’ять жертв Голодомору, поставив свічки біля меморіалу в центрі Зали пам’яті.

Станом на сьогодні Швейцарія ще не ухвалила рішення про визнання Голодомору геноцидом українського народу. Проте обговорення цього рішення ведеться. У грудні 2022 року українські депутати провели зустріч із колегами зі Швейцарії, де обговорювали можливість цього рішення. Водночас у Швейцарії регулярно проводяться акції пам’яті жертв Голодомору, а також наукові заходи, де обговорюється Голодомор.

З перших днів повномасштабного вторгнення Швейцарія займає впевнену позицію, прямо засуджуючи агресію проти України та закликаючи до відновлення територіальної цілісності нашої країни. 2022 року Швейцарія запустила безліч програм з гуманітарної допомоги Україні, а також українським громадянам за кордоном.
Дякуємо за підтримку та сподіваємося, що незабаром Швейцарія приєднається до списку країн, які визнають Голодомор геноцидом.