Проєкт «Рецепти хліба»: фінальний ролик

21 Вересня 2021

Британська мисткиня Сара Нестерук завершила роботу над проєктом «Рецепти хліба» (Recipes for Baking Bread). Результатом стала анімація, тривалістю 5:30 хвилин, що складається з тематичних коротких роликів-історій, об’єднаних центральною темою Голодомору. Це спільний проєкт Музею Голодомору та мисткині, який є візуальним представленням мистецького персонального осмислення Голодомору через анімацію.

 Створення ролику було поетапним та тривало загалом 6 років – з 2015 по 2021 рік. Цей проєкт є частиною докторського дослідження Сари Нестерук в Університеті Лідса під керівництвом доктора Лізи Стенсбі та професора Саймона Моріса. Дослідженню також сприяв Університет Хаддерсфільда, а матеріальну підтримку проєкту надала Рада мистецтв Англії.

Відео складається з малюнків, нотаток, які базуються на спогадах свідків про Голодомор. Художниця працювала, використовуючи комбінації з малюнків: ручних, фізичних та цифрових. Відео поділяється на частини-інгредієнти та етапи створення хліба: сіль, борошно, вода,  дріжджі, тісто, хліб.

«Ідеєю фінального фільму є створення серії відео-рецептів випікання справжнього українського хліба. Візуальні ефекти продемонструють силу, боротьбу, господарство, пам’ять, спогади та іманентні значення, сховані за рецептами – історії», – говорить мисткиня Сара Нестерук.

 

 Музику до анімації написав композитор Йоні Кольєр, а ролик присвячено бабусі Сари – Олені Нестерук.

Сайт проєкту: https://recipesforbakingbread2021.cargo.site/Films