«Рівніші за інших: про злочини та привілеї в СССР» — проєкт Музею Голодомору до Міжнародного дня музеїв

18 Травня 2020

Щороку ICOM (Міжнародне об’єднання музеїв) обирає головну тему Дня музеїв, який відзначають 18 травня. Цьогоріч це «Музеї за рівність». Як зазначає музейна спільнота: «День музеїв-2020 має стати майданчиком для різних поглядів і точок зору, інструментом для подолання упередженості»

До Міжнародного дня музеїв команда Музею Голодомору підготувала серію публікацій про нерівність та злочинність тоталітарного режиму в СССР, а також створила стікери для Telegram, головними героями яких є персонажі «Колгоспу тварин» Джорджа Орвелла — сатиричного твору про СССР з легендарною фразою «Усі тварини рівні, але деякі рівніші».

Проєкт Музею Голодомору «Рівніші за інших: про злочини та привілеї в СССР» створений для привернення уваги до історичного періоду, протягом якого відкрите суспільство та рівні права були неможливими. Серія дописів з історичними документами та фактами публікуватиметься за #рівнішізаінших у ФБ, Інстаграмі та Телеграмі, а стікери-ілюстрації можна буде завантажити за посиланням.

У співпраці  із однією з найвідоміших британських компаній мультфільмів ХХ століття Halas&Batchelor було створено анімовані стікери із цитатами Орвелла, які кожен користувач Телеграму може завантажити за посиланням.

Halas & Batchelor — британська компанія, заснована в 1940 році, — була найбільшою та найвпливовішою анімаційною студією у Західній Європі протягом понад 50 років. Знято понад 2000 фільмів, які завоювали міжнародне визнання вишуканою анімацією та поясненням складних ідей просто та з гумором.

Такий формат приверне увагу не лише дорослої аудиторії, а й молоді, яка активно користується соціальними мережами.

Цей проєкт — поєднання історії українського народу та сучасних підходів до її висвітлення.