У празькому театрі показали виставу про Голодомор

29 Листопада 2023

До 90-х роковин Голодомору в українському театрі Праги показали документальну вистава про трагедію 1932–1933 років в Україні.

Говорити про трагічні події Голодомору та травматичний досвід мовою сценічного мистецтва можливо і навіть необхідно – і з цим добре впоралася творча трупа  Městská divadla pražská.

Наш Музей всіляко підтримує творчі ініціативи що дозволяють проінформувати світову спільноту про злочин геноциду, вчинений комуністичним тоталітарним режимом проти українського народу. Відтак передмовою до спектаклю стала онлайн лекція на тему Голодомору заступниці завідувача відділу досліджень Голодомору та штучних масових голодів Катерини Лук’янець. Слухачі отримали фахові роз’яснення з ключових питань історії 1932–1933 років, про які йшлося у виставі. Також увага учасників заходу була загострена на паралелях геноцидних практик росіян проти українців у ХХ і ХХІ ст. По завершенні лекції аудиторія ставила запитання, цікавилася деталями подій Голодомору, разом з лектором шукала відповіді на складні питання.

«Після телемосту вистава сприймалася глядачами зовсім по іншому і набагато глибше, ніж до того!», – ділиться своїми враженнями Анна Турло (Anna Turlo),  режисерка вистави.

Водночас Катерина Лук’янець зізнається: «Інтерес празьких театралів до української культури, бажання поглибити свої знання з причин, перебігу та наслідків геноциду українського народу 1932–1933 рр. – приємно здивували! Це ще раз підкреслює спільність цінностей України та Європи: у сучасному світі не може бути місця геноциду, агресор має бути засуджений і покараний».

Дякуємо Анні Турло за те, що обрала важливу для нас тему! Вітаємо колектив театру Městská divadla pražská міста Праги з успішною прем’єрою!

Фото – Městská divadla pražská.