Справа зображена обкладинка книги червоного кольору, зліва - фотографія професора Марочка

Український історик Василь Марочко презентував нову книгу

23 Червня 2020

Зловісна тінь фельдмаршала Голодомору, ніби страшна примара 1933 р., кружляє над сучасною Росією. Ні хреста, ні пам’ятного знака на могилах масових поховань його жертв. Писати і говорити правду про Голодомор у Росії заборонено, але окремих російських істориків і політологів всіляко заохочують творити побрехеньки про трагічні події 1933 р. в Україні. На території сталінських таборів влаштовують шоу з ночівлею у камерах політичних в’язнів, а люди зручно почуваються у будинках на вулицях, названих іменами катів. Ні каяття, ні вибачень перед власним народом. Очевидно, визнати злочини сталінізму під силу духовно зрілим і великим націям, а не територіально безмежним.

Василь Марочко

Cьогодні ми презентуємо книгу «Йосип Сталін – фельдмаршал Голодомору», автором якої є професор Василь Марочко. У своїй праці він висвітлює особисту участь Сталіна в організації Голодомору.

Василь Марочко — український історик, доктор історичних наук, співробітник Інституту дослідження Голодомору.

Праця розповідає про Йосипа Сталіна, одного з найжорстокіших диктаторів ХХ століття, у списку злодіянь якого – Голодомор-геноцид 1932–1933 рр. У зазначеній праці звання «фельдмаршал» є алегоричним, набутим за персональні заслуги кремлівського господаря у «розверстанні» заготівельних планів примусового вилучення селянського хліба в Україні. Хлібозаготівлі по-сталінському означали свідому дію з наміром системного позбавлення селян хлібних і фуражних культур. Доведено особисту причетність Сталіна до ініціювання та розробки сумнозвісного «Закону про п’ять колосків», наполегливу підтримку ним режиму «чорних дощок», репресивного механізму «натуральних штрафів», політики ізоляції селян у соціальних резерваціях тощо.

Окремі «історики» заперечують причетність вождя до організації геноциду українців та вслід за ним називають ці події «перегибами на местах». Натомість Василь Марочко доводить: провина лежить на самому генсекові, а люмпенізована частина села тільки виконувала його накази, «демонструючи фанатичну відданість більшовицьких штурмовиків». Політика «ліквідації куркульства як класу», примусова колективізація, байдужість до агонії голодного селянства та інші рішення свідчать, що смертний вирок українцям підписав особисто Йосип Сталін. Цей злочин не має строку давності і, попри спроби возвеличення «батька всіх народів» у сучасній Росії, його вже засудив невблаганний Суд часу.

Книга є продовженням авторської серії видань «Геноцид українців» та незабаром буде доступна у продажу.

Забронювати книгу й отримати повідомлення про її продаж можна за посиланням. Орієнтовна вартість — 50 гривень.