На фото - порожній круглий постамент, на якому замість фігури дівчинки з 5 колоскам розміщене оголошення про реконструкцію.

Вандали намагалися зруйнувати скульптуру про Голодомор

22 Серпня 2020

У ніч з 21 на 22 серпня було вчинено акт вандалізму щодо скульптури «Гірка пам’ять дитинства» на території Національного музею Голодомору-геноциду.

Наразі один з головних символів Музею демонтували для реставрації.

Керівництво Музею попередньо повідомляє: на скульптурі немає пошкоджень. Національний музей Голодомору-геноциду зробить все можливе, щоб найближчим часом скульптура повернулась на своє місце.

Олеся Стасюк, генеральна директорка Музею Голодомору зазначила: «Культура нації будується на підвалинах історичної пам’яті. Пам’ять про Голодомор — це частина історії кожного українця, яку ми не маємо право забувати заради сталого майбутнього. Те, що сьогодні було вчинено із скульптурою «Гірка пам’ять дитинства», — неприпустимий акт наруги над пам’яттю цілої нації. Ми зробимо усе можливе, аби «Дівчинка» щонайскоріше повернулася до експозиції музею».

Наразі на місці злочину працює поліція.