Відбулася експедиція Чернігівщиною

29 Серпня 2024

З 20 по 23 серпня 2024 року наші колеги, співробітники відділу усної історії Голодомору, здійснили експедицію Чернігівщиною. Метою експедиції був запис інтерв’ю зі свідками Голодомору 1932–1933 років та масового штучного голоду 1946–1947 років.

Протягом чотирьох днів наші колеги зустрічалися та записували інтерв’ю із п’ятнадцятьма очевидцями у Бобровицькій, Кіптівській, Батуринській, Бахмацькій, Сосницькій та Коропській об’єднаній територіальній громаді.

Упродовж експедиції вдалося записати спогади очевидиці Голодомору, уродженки села Красне, Нечипоренко Євдокії Сидорівни, якій цьогоріч виповнилося 106 років.

А свідок з села Чемер Іван Дмитрович Давиденко,  1923 року народження, розповів про те, як його заарештували за горезвісним законом «Про п’ять колосків» та заслали до Сибіру. На щастя, чоловікові вдалося втекти з табору.

Вже скоро ми детальніше розповімо історії цих людей у наших соцмережах. Усі записані свідчення зберігатимуться у фондах Музею Голодомору, а згодом, після їх опрацювання, будуть розміщені на офіційному сайті Музею у розділі «Свідчення».