Відкриття оновленої експозиції Зали Пам’яті

7 Вересня 2021

7 вересня 2021 року Музей Голодомору презентував оновлену експозицію після реконструкції. До неї увійшли

• У вітринах: експонати та історії, зібрані під час експедицій Україною, які розповідають про долі українських родин у роки Голодомору.
  • Нововиявлені історичні джерела — листи, написані у 1932–1933 роках з України іноземним інженером Джері Берманом, який став свідком винищення українців Донбасу.
  • Історичні дослідження про опір українців комуністичному тоталітарному режиму у  1930-1932 роках та «чорні дошки» на території України на інтерактивних багатофункціональних екранах.
  • Стійки-інсталяції з Книгами пам’яті.
  • Відео з 3D-мапінгом, в якому дівчинка Оксанки розповідає історію своєї сім’ї, що є образом мільйонів українських родин початку ХХ ст., які стали жертвами злочину геноциду.

Генеральний директор Музею Голодомору Олеся Стасюк зазначила: “В рамках будівництва Другої черги завершено реконструкцію Першої черги та реекспозицію Зали Пам’яті Музею. У залі представлено експонати, зібрані під час експедицій Україною, результати науково-історичних досліджень в інтерактивній формі та нововиявлені історичні джерела”.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко поділився своїми враженнями про оновлену експозицію: “Історія 1930-х років — точка болю, яка для нас недосліджена. Тому так важливо її досліджувати, зокрема в музейній формі. Зараз споруджується будівля Другої черги, яка має бути завершена до листопада”.

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній сказав: “Це важлива подія для всіх нас. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв геноциду. Для того, щоб будувати своє майбутнє, потрібно знати власну об’єктивну історію. Це особливо важливо у річницю святкування незалежності України. Ми повинні цінувати дар нашої свободи, пам’ятаючи тих, хто загинув за неї”.

Алісон Маршал, британка, яка передала музею листи Джері Бермана про Голодомор на Донбасі, також відвідала відкриття Зали: “Я дуже рада бути тут. Я тішуся з тієї роботи, яка була пророблена з листами. Це була моя місія — привезти ці важливі історичні свідчення до України. І я відчуваю задоволення від того, що я це зробила, і тепер кожен охочий може побачити їх у музеї”

Віце-президент Міжнародного благодійного фонду “Солідарність” Яна Іванілова: “Я думаю, що це зала майбутнього, адже тут є всі технології, потрібні сучасним музеям. Усі ми маємо зберігати історичну пам’ять, не допускати того, що сталося 88 років тому”.

Трейлер реекспозиції.

Зала Пам’яті відновила свою роботу. Відтепер ми працюємо у звичному режимі — щодня з 10:00 до 18:00. Запрошуємо вас до Музею!