Інтерактивне заняття «Як розрізняти фейки і правду у ЗМІ» (для 10-11 класів)

Освітні проекти 11 Жовтня 2017

Інтерактивне заняття «Як розрізняти фейки і правду у ЗМІ» (для 10-11 класів)

 

Для учнів старших класів (10-11 клас) та для студентів перших курсів навчання

Тривалість – 45 хв

 

Метою даного заняття є формування у дітей відповідального громадського ставлення до розголошення інформації про несправедливість та грубі порушення прав людини. Урок за формою є інтерактивним і складається з двох вправ та перегляду фільму. Виконуючи завдання, учні працюють з первинними історичними документами та медіа текстами. Так діти вчаться читати, аналізувати історичні матеріали, що сприяє формуванню особистого ставлення та розуміння історії.

 

В ході заняття учням запропоновано переглянути навчальний фільм «Територія Голодомору: пам’ять невмируща» з подальшим обговоренням. В фільмі звертається увага на проблему відповідальності ЗМІ у висвітлені та приховуванні порушень прав людини. Історія Голодомору – як урок історії, про те, як в потоці офіційних заперечень і журналістської брехні, вбивство 7 мільйонів українців стало непоміченим в світі в 1930-х рр..  і в наступні понад 50 років.


Завданнями даного інтерактивного заняття є :

  • ·навчити декодовувати пропаганду в медіа текстах;
  • ·навчити розуміти функцію мас-медіа в демократичному суспільстві та цінність свободи слова;
  • ·навчити розуміти власну відповідальність за байдужість до вчинення злочину чи несправедливості та розуміти власну роль в розголошенні порушень прав людини за допомогою свободи слова.

Заняття розроблено Національним музеєм «Меморіал жертв Голодомору» з використанням матеріалів музею та посібника для вчителів «Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін».

 

Меморіал жертв Голодомору запрошує студентів та учнів на освітнє заняття «Як розрізняти фейки і правду у ЗМІ».

Для запису на урок прохання    телефонувати: (044) 254-45-11

Вартість інтерактивного уроку – 160 грн. для групи до 12 осіб, 230 грн. для групи від 13 до 20 осіб. Також додатково сплачується вартість вхідних квитків до музею.