Андрій Норкін – російський журналіст, теле- і радіоведучий

Андрій Норкін/ соцмережі

Андрій Норкін – російський журналіст, теле- і радіоведучий.

У 2014 році активно підтримав російську окупацію Криму. Постійно висловлюється на підтримку проросійських бойовиків, які воюють на території України, пропагує нетерпимість і насильство.

Наприкінці 2021 року заявляв, що Україна для Росії втрачена назавжди.

У червні 2022 року після загибелі дітей внаслідок обстрілу російськими окупантами Вінниці назвав це “супутніми втратами”. При цьому закликав РФ активізувати свої дії та ще сильніше бити по Україні.

Натякав на можливість ядерного удару Росії. Заявив, що “бути росіянином означає не просто бути готовим до ядерної війни, а й мати певні плани на подальше”.

*Матеріал створений у співпраці з Центром протидії дезінформації при РНБО України.

Основні заяви

1. Закликав не співчувати українцям, які змушені ховатися у бомбосховищах через обстріли з боку російських окупантів (28 лютого 2022 року)

Сказав, що українцям зараз не варто співчувати, тому що нібито раніше у таких обставинах ніхто не співчував Донбасу.

2. Назвав загибель 23 мирних українців, зокрема трьох дітей, у Вінниці внаслідок ракетного удару російських окупантів “супутніми втратами” (15 липня 2022 року)

3. Заявив, нібито “РФ воює з НАТО на території України” (13 вересня 2022 року)

Сказав, нібито Північноатлантичний альянс “контролює київський режим, поставляє йому зброю, боєприпаси і найманців”.

4. Заявив, нібито Україна навмисно лякає громадськість можливістю нанесення Росією ядерного удару для того, щоб втягнути Захід у війну (27 вересня 2022 року)

5. Погрожував Україні ударами по енергооб’єктах, якщо вона не погодиться на переговори з країною-агресоркою Росією (28 жовтня 2022 року)