Денис Пушилін, т.зв. глава псевдореспубліки днр

Денис Пушилін/ Telegram

Денис Пушилін – так званий “голова” псевдореспубліки “ДНР”. Підтримує політику, яка підриває територіальну цілісність і суверенітет України. Брав участь у створенні політичної і громадської нестабільності у Донецькій області та окупації обласної адміністрації в Донецьку 2014 року.

Пушилін пропагує у регіоні політику російського диктатора Володимира Путіна.

Напередодні повномасштабного вторгнення Росії в Україну звертався до Путіна із закликом “надати допомогу у відбитті військової агресії українського режиму”.

Називав повномасштабні бойові дії в Україні “визвольною війною для Донбасу”. Погрожував, нібито у так званій “ДНР” готують “трибунал” для українських військовополонених.

*Матеріал створений у співпраці з Центром протидії дезінформації при РНБО України.

Основні заяви

1. Заявив, нібито “народ Донбасу возз’єднується після 8 років свавілля київського режиму” (26 лютого 2022 року)

Заява прозвучала після початку злочинного повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Також він звинуватив Україну у тому, що русофобія нібито є її національної ідеєю.

2. Дякував російським окупантам за вторгнення в Україну (27 лютого 2022 року)

3. Заявляв, нібито Росія “звільняє Україну від нацистської ідеології” (1 березня 2022 року)

Казав, що в Україні йде “боротьба добра зі злом”, називаючи “добром” країну-агресорку Росію. Звинувачував українських військових в обстрілах мирних жителів та об’єктів цивільної інфраструктури. Закликав цивільних наносити на свої автомобілі літеру Z на підтримку російських окупантів.