Марат Башаров, російський актор

Марат Башаров/ Instagram

Російський актор Марат Башаров відкрито підтримав війну Росії проти України. Актор 24 лютого опублікував на своїй сторінці в Instagram фото, де він разом з Путіним, і коротко підписав знімок словом “Дякую” російською мовою.

Після цього Башарова навіть звільнили з роботи. Тогочасний керівник московського драматичного театру “Школа сучасної п’єси” Йосип Райхельгауз, який родом з Одеси і не підтримав злочинне вторгнення РФ в Україну, різко засудив жест актора і назвав такий вчинок огидним. Він заявив, що актор не може продовжувати працювати у цьому театрі. Проте диктаторська верхівка Росії незадовго після цього звільнила з посади уже самого худрука Райхельгауза через осуд ним війни.

Башаров неодноразово відвідував Донбас. Був він там і в День Росії 12 червня. Під час чергової поїздки в середині серпня 2022 року актор пояснював, що перебуває там “через свою громадянську позицію”.

Також Башаров засудив російських зірок, які не підтримали війну проти України і поїхали з РФ. Актор порівняв цю ситуацію з сімейними стосунками, коли діти нібито кидають матір, якій зараз погано, і не допомагають їй. А коли їй буде добре, вони нібито все одно повернуться.

Основні заяви і події

1. У перший день повномасштабної війни опублікував у соцмережах фото з Путіним і підписав словом “Дякую” російською мовою (24 лютого 2022 року):

2. Відвідав окупований Луганськ і виступав там у день Росії (12 червня 2022 року):

3. Засудив колег, які не підтримали війну і поїхали з Росії. Порівняв РФ з матір’ю, а їх – з невдячними дітьми (2 серпня 2022 року):