Олександр Дугін, ідеолог фашизму та рашизму, філософ

Олександр Дугін/ Telegram

Олександр Дугін – російський філософ, політолог, ідеолог “русского мира”, неоєвразійства, фашизму і рашизму. Засновник і лідер “Міжнародного Євразійського Руху”. Вважає своєю місією створення “євразійської наддержави” за рахунок поглинання “сусідів”.

У січні 2022 року заявляв, нібито Росія – не ворог Україні і не хоче зашкодити українському народу і зруйнувати українську державність. Але після початку повномасштабного вторгнення казав, що Росія не може програти війну. Говорив, нібито напад РФ на Україну – це “боротьба проти однополярного світового порядку, орієнтованого на США і НАТО”.

Закликав РФ захопити всю Україну і не зупинятися, поки не будуть знищені цілі по всій державі. За його словами, “контроль над частиною України не буде перемогою Росії”.

*Матеріал створений у співпраці з Центром протидії дезінформації при РНБО України.

Основні заяви

1. Заявив, що Росія спробує захопити всю Україну і “відродити імперію” (24 лютого 2022 року)

2. Висловив думку про “вищість російського народу над Заходом” (24 лютого 2022 року)

Назвав Захід “непорозумінням” і “продуктом дегенерації”. А Росія, яку Дугін називає “імперією”, нібито “не дає світу закінчитися”.

3. Заявив, що ціль РФ – захопити всю територію України (6 травня 2022 року)

За словами пропагандиста, максимальна ціль країни-агресорки Росії – контроль над усією Україною, мінімальна ціль – захоплення територій від Харкова до Одеси, якій в РФ вигадали назву “Новоросія”.

4. Заявив, що РФ “об’єднає три братські східно-слов’янські країни” (2 липня 2022 року)

5. Заявив, що бойові дії РФ проти України – це “війна неба проти пекла” (25 жовтня 2022 року)

За його словами, Україна є нібито лише полем для битви, на якому бореться “свята Русь” з “силами абсолютного світового історичного зла”.

6. Пропонував вбити Путіна за втрату Херсона (11 листопада 2022 року)

Заявив, що саме глава РФ винен у втраті окупантами Херсона і за цей провал він заслуговує такої смерті, як “цар дощів”. (В африканському культі Цар дощів повинен був викликати дощ своїми заклинаннями, якщо ж він не впорався зі своїм завданням і наставала засуха – його до смерті забивали камінням. Цей культ описав у своїй книзі “Золота гілка” британський релігієзнавець Джеймс Фрезер).

Проте незадовго після публікації Дугін видалив цей пост зі своєї сторінки у Telegram.