Олександр Проханов, письменник-пропагандист РФ

Олександр Проханов/ Telegram

Олександр Проханов – російський письменник-пропагандист, журналіст, прозаїк, політичний діяч. Головний редактор газети “Завтра”.

Часто бере участь у ток-шоу російського пропагандиста Володимира Соловйова. Підтримує тісні зв’язки з терористами ОРДЛО і пише пропагандистські публікації.

Заявляв, нібито Київ поширює тотальну пропаганду, і саме тому українці не можуть “схаменутися, прозріти і кинутися в обійми братському російському народу”.

Закликав “негайно воскресити проєкт Новоросія”. Погрожував Україні, що Росія “обов’язково втрутиться у конфлікт на Донбасі і захистить російськомовних мешканців цього регіону”.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну заявив, що російські танки виправляють насильство, скоєне над російською історією 1991 року.

*Матеріал створений у співпраці з Центром протидії дезінформації при РНБО України.

Основні заяви

1. Шкодував про розпад Радянського Союзу і назвав повернення Криму “історичною справедливістю” (9 серпня 2015 року)

Про це він заявив під час виступу у “Відкритій бібліотеці” – суспільно-культурному проєкті, створеному в Санкт-Петербурзі у 2012 році.

2. Заявив, нібито Росія воює з фашизмом в Україні та Європі (13 травня 2022 року)

3. Заявив, нібито в РФ є місія і вона рухається до перемоги (13 травня 2022 року)

Країна-агресорка Росія, на думку Проханова, бореться “з усім чорним і жахливим, що породила Європа”.

4. Виступав за збройне захоплення Росією всієї України (17 травня 2022 року)

Сказав, нібито обмеження військових дій лише ОРДЛО – це песимістичний сценарій. За його словами, Росія нібито повинна захопити всю Україну і провести там “духовну чистку”, а інакше незахоплені окупантами території “можуть перетворитися у фашистське кубло”.

5. Сказав, нібито українцями рухає “український фашизм” (19 травня 2022)

Проханов поскаржився, нібито “українська пропаганда зробила з Росії ворога, демонізувала Росію в очах мільярдів людей” і спрямувала на РФ всю військову допомогу, яку отримала від Заходу.

6. Заявив, нібито у світі віками поширювали русофобію і демонізували росіян (11 серпня 2022 року)