Олександр Сладков, військовий кореспондент і пропагандист

Олександр Сладков/ Telegram Сладкова

Олександр Сладков – російський кореспондент і пропагандист. Працює спеціальним кореспондентом програми “Вести” на каналі “Россія-1” ВДТРК.

З 2014 року працював на окупованих територіях і виправдовував злочини Росії в Україні. Відкрито закликав до геноциду мирного населення в Україні і знищення українських міст, які чинитимуть опір окупантам.

Зняв 15 пропагандистських фільмів. Найбільш відомими з них є “Ми – Донбас!” (2017) та “Крим. Моя весна” (2020).

Поширював співзвучні з кремлівською пропагандою наративи, що нібито Україна – “неонацистська держава”. Закликав бити по українських містах важкими ракетами і вдарити по Хрещатику “Іскандерами”, щоб перетворити головну вулицю Києва “на дим та попіл”.

Звинувачував ЗСУ у “вбивствах мирних жителів”. Коли російські окупанти у березні 2022 року вдарили по Яворівському полігону на Львівщині (тоді загинули понад 50 військовослужбовців), Сладков заявив, що “давно пора було це зробити”, і назвав цей об’єкт “гніздом інструкторського контингенту НАТО, де готували “Айдар” і “Азов”.

Пропагандист заявляв, що розгром російських військ на Харківщині – це “не ганебна втеча, а швидкий відступ і перегрупування”.

*Матеріал створений у співпраці з Центром протидії дезінформації при РНБО України.

Основні заяви

1. Закликав українців “повертатися до російської мови” (22 лютого 2022 року)

Принижував українців, які говорять українською мовою, і закликав їх знову розмовляти російською. Звинувачував США у зовнішньому впливі на Україну.

2. Закликав українців “повернутися в сім’ю” до Росії (26 лютого 2022 року)

3. Звинувачував Зеленського у небажанні зупинити війну (11 березня 2022 року)

Заявив, нібито президент України Володимир Зеленський не хоче зупинити війну і не намагається зберегти країну і життя своїх співгромадян.

4. Закликав “вигнати НАТО з України” (13 березня 2022 року)

Радів удару окупантів по полігону в Яворові на Львівщині, де загинули понад 50 українських військовослужбовців. Назвав цей полігон “гніздом інструкторського контингенту НАТО” і погрожував Альянсу.

5. Заявляв, що США розпалюють більшу війну і провокують Росію (16 березня 2022 року)

Звинуватив США у постачанні зброї українським військовим, мовляв, так вони провокують російських окупантів на жорсткіші дії щодо України. Погрожував, що після надання зброї західними партнерами РФ перетворить Україну “у дим і попіл”.

6. Заявив, що РФ в Україні воює з НАТО, а Захід підтримує фашизм (20 квітня 2022 року)

7. Через надання українцям зброї для захисту від РФ звинуватив США, що вони “хочуть втопити Україну у крові” (29 травня 2022 року)

8. Заявив, що російські війська мають дійти до кордону з Польщею (9 червня 2022 року)