Володимир Машков, актор і режисер

Володимир Машков/ Instagram

Російський актор, режисер і художній керівник театру “Олега Табакова” Володимир Машков підтримав повномасштабну війну Росії проти України. Ще у перші дні російського вторгнення він написав у соцмережах, нібито розв’язана Росією війна дає жителям Донбасу “надію на мир”.

Машков звинуватив світ, що той нібито упродовж 8 років ігнорував війну, яка відбувалася на Сході України. Він назвав нинішні дії РФ “захистом Донбасу”.

Висловлював нерозуміння, чому війну проти України почали масово засуджувати у світі. Засуджував відміну російських спектаклів, концертів та інших культурних подій у різних країнах світу, називаючи російську культуру – невід’ємною і найважливішою частиною світової культури.

У червні 2022 року під час поїздки до окупованого Луганська назвав критиків війни “нелюдами”, які “змусили РФ вдатися до таких дій. Заявляв, що Росія “захищає російську мову та своїх братів і сестер”. При цьому він виступав у Луганську з футболкою, на якій була зображена літера Z.

Варто зазначити, що Машков через свою позицію щодо війни проти України розсварився з єдиною донькою, російською акторкою Марією Машковою. Його донька не підтримує злочинну війну РФ проти України. Марія, яка зараз проживає у США, вже не раз намагалася відкрити батькові очі на правду, проте безуспішно.

Основні заяви

1. Підтримав визнання Росією незалежності псевдореспублік “ДНР” та “ЛНР” і повномасштабне вторгення РФ в Україну (25 лютого 2022 року):

2. Заявив, що Росія виступає за світ без нацизму, а Європа і США нібито загрузли у ненависті (18 березня 2022 року):

3. Назвав “нелюдами” росіян, які критикують війну проти України (13 червня 2022 року):