Відвідувачі з порушеннями зору на екскурсії в музеї

Аудіоекскурсія для людей з порушеннями зору

18 Грудня 2020

Карантинні обмеження спонукали культурні інституції до пошуків нових шляхів спілкування з аудиторією, вже 3 роки Музей Голодомору можна відвідати онлайн. 

Ми пропонуємо оновлену аудіоекскурсію для відвідувачів, що мають порушення зору, яка дозволить ознайомитись зі змінами, що відбулись після реекспозиції музею у 2021 році.

Тривалість екскурсії становить 75 хвилин. Вона містить аудіодескрипцію експонатів, зображень та музейного простору, аудіофрагменти свідчень очевидців Голодомору та короткий виклад історії геноциду 1932-1933 років.

Текст адаптувала Галина Голубєва, екскурсію озвучили Тетяна Асєєва, Дмитро Байкенич, Тетяна Сопронюк та Дарія Чудінова, фрагменти свідчень підбирала Ольга Вигодованець.

Ми вдячні учасникам віртуального клубу Київського центру незрячих, на одній із зустрічей якого відбулась апробація аудіоекскурсії.

На цю ідею нас надихнула робота над проєктами «Дотик на пам’ять» та «Доступний сайт — доступний музей» (за підтримки УКФ).

Також запрошуємо на офлайн-екскурсії в нашого музею. Відвідувачі з порушеннями зору в нашій експозиції зможуть оглянути тактильні макети та зображення, що супроводжуються QR-кодами з посиланнями на аудіодескрипцію експонатів та прослухати аудіосвідчення біля кожного з експонатів.
До зустрічі в Музеї Голодомору онлайн та офлайн!