Гра «Будинок Слово» про літературу, історію та (не)свободу
21 Липня 2020
![Іконка будівлі](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tf8/1/16/1f3e2.png)
Місто, яке щохвилини розбудовується, наповнюється сенсами, людьми та грандіозними планами влади.
Захмарні ціни на помешкання змушували митців шукати собі прихистку по комуналках, чужих кухнях та підвалах. У середині 1920-х творці культури звернулися до влади з проханням про будинок, який би став кооперативним житлом літераторів.
Збудований наприкінці 1920-х і заселений у 1930 році, будинок «Слово» розташувався у Харкові за адресою вул. Червоних Письменників, 5, зараз — вул. Культури, 9. Місце, де жила практично всі найвідоміші літературні діячі — письменники, критики, редактори й ілюстратори того часу.
![Іконка знак запитання](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/2753.png)
Гра дозволяє відчути атмосферу життя 1930-х років, коли творчість співіснувала з цензурою і гнітючим страхом арешту. Учасники зможуть розглянути портрети й автографи мешканців будинку, обкладинки та ілюстрації їхніх книг, дізнатися історії із їхнього приватного та творчого життя і навіть приміряти на себе роль сексота чи фотокореспондента.
Гра «Будинок Слово» розроблена Харківським літературним музеєм.
![Іконка знак запитання](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/2753.png)
Арешти мешканців будинку почалися майже відразу після того, як його заселили — у січні 1931 року. До 1938 року репресовано було вже більшість мешканців. У «Будинку Слово» через ігрову форму відтворено реалії 1930-х: розкуркулення, торгсини, обшуки, які використовував тоталітарний режим проти українців, які вміли аналізувати, думати, критикувати та протестувати.
Рафаель Лемкін, автор терміну «геноцид», назвав знищення інтелігенції — «мозку нації» — однією зі складових геноциду української нації, впровадженого керівництвом СССР.
![Іконка знак оклику](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
- КОЛИ: 25 липня;
- ЧАС: 12:00 (тривалість — близько 1 години);
- МІСЦЕ: Музей Голодомору, вул. Лаврська, 3 (10 хвилин від метро Арсенальна);
- Обов’язкова попередня реєстрація: група до 5 людей
- Зареєструватися можна за посиланням:https://forms.gle/DNEAtTTUcn6H8VL46
![Іконка захисна маска](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t32/1/16/1f637.png)
![Іконка телефон](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t22/1/16/260e.png)