Ікона «Охтирська Богородиця» – у виставковому проєкті, присвяченому зруйнованим храмам

5 Серпня 2024

Старовинна ікона «Охтирська Богородиця» з фондів нашого музею експонується у рамках виставки «…Але будуть відроджені у славі і силі».  Виставковий проєкт присвячений храмам України, які були понівечені внаслідок повномасштабної військової агресії російської федерації. А розгорнуто його в Трапезній палаті Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». Організатори виставки: Національний заповідник «Києво-Печерська лавра», Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні   Музею Революції Гідності, Національний музей історії України у Другій світовій війні за участі та сприяння Православної Церкви України.

Ікона «Охтирська Богородиця» є одним із останніх наших надбань. Навесні цього року її передав  музею священник Андрій Пасюга. Образ першої половини XX століття зберігався у храмі Святого Миколая Православної Церкви України, що в селищі Велика Писарівка на Сумщині. Під час чергового російського обстрілу храм зазнав пошкоджень, також була понівечена старовинна ікона Богородиці. Після цього її було вирішено передати в Музей Голодомору як свідчення сучасних злочинів росіян.

Згідно з даними Інституту релігійної свободи, в Україні за 21 місяць повномасштабного вторгнення російські війська повністю знищили або пошкодили щонайменше 630 релігійних об’єктів. Руйнування спричинені переважно російськими обстрілами ракетами, дронами та артилерією.