Серія онлайн-публікацій до 90-річчя «Закону про 5 колосків» спільно з The Shadows Project

11 Липня 2022

7 серпня 1932 року вийшла горезвісна постанова ЦВК й РНК СРСР, про так званий «Закон про 5 колосків», який став одним зі знакових документів в історії Голодомору-геноциду. В тогочасних умовах він фактично забороняв людям розпоряджатися їжею та забрав останні шанси на виживання. Листя, черепахи, кора дерев, жаби, тирса і навіть шкіряні чоботи – те, чим доводилося харчуватися українцям під час Голодомору 1932-1933 років.

Цьогоріч виповнюється 90 років із дня прийняття «Закону про 5 колосків». Росія, правонаступниця СРСР, продовжує політику геноциду, масово винищуючи українців. Росіяни використовують давно випробувані сталінські методи «упокорення голодом» — вивозять з України зерно та продовольство, грабують мирне населення, знищують елеватори і сільськогосподарську техніку.

У 1932-1933 роках світ мовчав, споглядаючи смерті мільйонів. У 2022-му ми не повинні цього допустити.

Організатори:

Музей Голодомору і міжнародна культурна ініціатива The Shadows Project.

Мета проєкту — показати (в тому числі іноземній аудиторії), яким було життя українців, які пережили геноцид, вчинений комуністичним тоталітарним режимом, та як ці події вплинули на наступні покоління українців.

Чому Голодомор – це акт геноциду?

Росія краде зерно в України… знову

Що їли українці під час Голодомору?