33-й: голод. Народна Книга-Меморіал

Книги

Книга «33-й: Голод: Народна Книга-Меморіал» — найбільш повне документальне джерело, в якому зібрано свідчення очевидців про Голодомор в Україні.
З початком впровадження політики «гласності» в Радянському Союзі у другій половині 1980-х років українські активісти (журналісти, історики) почали збирати та публікували свідчення людей, що пережили голодомор. Великий внесок у цьому належить дослідникам Володимиру Маняку та Лідії Коваленко, які записали близько шести тисяч свідчень про голод-геноцид та інші насильства над народом. Більше тисячі таких свідчень та різноманітні архівні матеріали увійшли до їхньої книги «33-й: Голод: Народна Книга-Меморіал». Два роки пішло у них, щоб видати книгу.
Матеріали в Книзі-Меморіалі згруповано за тодішнім (початок 1930-х років) адміністративно-територіальним поділом Української РСР, яка складалася із семи областей: Вінницької, Дніпропетровської, Донецької, Київської, Одеської, Харківської та Чернігівської.
На жаль, передчасна смерть обох дослідників перервала цю працю. За цю книгу автори отримали (посмертно) у 1993 р. Державну премію України імені Тараса Шевченка

 

Упоряд.: Л. Б. Коваленко, В. А. Маняк

Видавництво: Радянський письменник

Місце видання: Київ

Рік видання: 1991

Кількість сторінок: 584

 

http://history.org.ua/LiberUA/5-333-00875-2/5-333-00875-2.pdf