Всеукраїнська історична зимова школа «ГОЛОДОМОР: ЗНАТИ, ЩОБ ЖИТИ»

7 Грудня 2019

Спільний проєкт Музею Голодомору та Історичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.

2-6 грудня 2019 року кожен охочий зміг відвідати освітні лекторії, зосереджені на вивчені Голодомору-геноциду.

Лектори зимової школи — викладачі провідних університетів і наукових центрів України  — відомі історики, правознавці, етнологи, психологи, медики.

Щодня протягом тижня на Історичному факультету КНУ ім.Т.Шевченка слухачі відвідували лекції, після яких відбувалися обговорення та спілкування між учасниками.

Програма школи:

 

Понеділок, 02.12.2019

Лектор: Віктор Брехуненко, український історик, професор, Директор Інституту дослідження Голодомору, філіалу Музею Голодомору.

«Голодомор як кульмінація російських стратегій  нищення української ідентичності від ХVIII ст.».

Лектор: Володимир Сергійчукукраїнський історик, професор, завідувач кафедри історії світового українства КНУ ім. Т.Шевченка, вивчає соціо-демографічниі та економічні аспекти Голодомору.

Лекція: «Жертви Голодомору: рахувати всіх чи заспокоїтися?»

Вівторок, 03.12.2019

Лектор:

Климчук Віталій, директор Інституту психічного здоров’я УКУ, директор Mental Health Solutions, у 2016-2017 керував проектом «Національний посттравматичний стресовий розлад та посттравматичне зростання: відлуння травми Голодомору в психіці сучасних українців» (University of Alberta)

Воркшоп: «Психологічні наслідки травм Голодомору: вижити, подолати чи пережити?» 

Середа, 4.12. 2019

Лектор: Мирослава Антонович, Доктор права, доцент. Юрист-міжнародник, керівник Центру міжнародного захисту прав людини НаУКМА.  Суддя ad hoc Європейського суду з прав людини в 2010-2014 роках. Авторка понад 100 наукових публікацій з міжнародного права.

Лекція«Голодомор як злочин геноциду проти української нації  відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду і покарання за нього: намір вчинити геноцид, жертви і виконавці злочину, геноцидні дії».

Четвер, 5.12. 2019

Лектор: Козицький Андрій, кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Львівського національного університету імені Івана Франка. Автор першого посібника присвяченого геноцидам людства в Україні.

Лекції: 1. «Голодомор у контексті геноцидів ХХ ст.: універсальність та унікальність масової екстермінації українців голодом»

Лекція 2.«Найдешевша зброя: голод як інструмент політичного впливу у ХХ ст.»

П’ятниця, 6.12. 2019

Кісь Андрій,  експерт вищого кваліфікаційного класу, лікар вищої категорії, заступник начальника Харківського бюро судово-медичної експертизи, кандидат медичних наук. Особисто виклав результати судово-медичних експертиз за фактом Голодомору в Україні 1932-1933 рр. віце-президенту ПАРЕ.

Лекція: «Судово-медична оцінка смертності в Україні 1932-33 рр. як складова комплексних досліджень з Голодомору»

Стасюк  Олесягенеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду, кандидат історичних наук, етнолог; куратор Міжнародних виставок та всеукраїнських виставкових проектів з теми Голодомору.

Лекція: «Геноцид українців: деформація народної культури»

Генеральний директор Національного музею Голодомору-геноциду Олеся Стасюк підвела підсумки роботи зимової школи. У своєму виступі вона подякувала учасникам, запросила брати участь  у заходах організованих музеєм, а також зазначила, що музей відкритий для співпраці, зокрема запросила студентів на музейну практику до нашого музею, а також закликала писати наукові статті пов’язані з темою Голодомору. Генеральний директор розповіла про будівництво другої черги Музею Голодомору та наголосила на важливості дослідження Голодомору-геноциду. Насамкінець Олеся Стасюк вручила сертифікати учасникам, які відвідали три чверті занять і більше в рамках навчальної програми зимової історичної школи.