«Голодомор: совєтський геноцид українців»

9 Листопада 2023

Виставка «Голодомор: совєтський геноцид українців» спрямована на широку аудиторію. Вона дозволяє поглянути на Україну та її історію як невіддільну частину світового наративу — культурного, політичного, цивілізаційного. Водночас виставка демонструє те, як швидко молода європейська держава перетворилась на зону червоної окупації. Як послідовно та методично більшовицька ідеологія просочувалась у кожну зі сфер життя українського суспільства, перетворюючи його на совєтський народ. І як це, зрештою, уможливило найбільший злочин комуністичного режиму — Голодомор.

Простою та доступною мовою виставка переказує історію українського народу початку ХХ століття. В ній використані матеріали із колекції Національного музею Голодомору-геноциду, Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву, Галузевого державного архіву СБУ та інших.

У час, коли росія знову хоче упокорити українців, світові важливо досліджувати історію, передумови та наслідки Голодомору. Робити висновки та виносити уроки ефективного протистояння світовому злу.