Намір

23 Листопада 2023 - 15 Листопада 2024

Подивитися на факти Голодомору та злочини росіян, вчинені в Україні під час повномасштабного вторгнення протягом 2022–2023 років, через концепцію злочину геноциду, в якій ключове значення має доведеність спеціального наміру пропонує наша виставка «Намір». Її презентація відбулася 23 листопада 2023 року до 90-х роковин Голодомору-геноциду.

Росія завжди заперечувала Голодомор. Це свідчить про те, що вона не полишала наміру повторити геноцид проти українців. І з часом від заперечень перейшла до реалізації цього наміру, розпочавши в лютому 2022 року проти України повномасштабну війну, що супроводжується численними вбивствами та насиллям проти цивільних українців. Ці дії мають ознаки геноциду, на чому наголошують юристи та історики.

Російські підручники з Куп’янська, хрести з масових поховань в Київській області та Ізюмі, щоденник закатованого письменника Володимира Вакуленка, спалене зерно з терміналів Чорноморського порту, історія дитини, яка повернулася до України після російського викрадення, листи російських школярів із закликами вбивати українців та багато іншого можна побачити в цій експозиції. Підсилюючими елементами виставки є відеоінсталяції. З екранів на стінах можна побачити, як розвивався намір винищення українців – від слів до дії. Також на виставці даємо експертні пояснення правових аспектів злочину геноциду.

Виставка підготовлена в партнерстві з Центром дослідження воєнної історії Збройних Сил УкраїниЗовнішнє посилання за підтримки Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну»Зовнішнє посилання.

Виставка триватиме до 15 листопада 2024 року.