ЛЮДИ ПРАВДИ. ЩОБ СВІТ ЗНАВ

25 Листопада 2015 - 29 Травня 2016

Україна в 1932–1933 роках пережила геноцид — Голодомор, який забрав мільйони людських життів.

Комуністичний режим намагався приховати правду про Голодомор в Україні та назавжди знищити крихти пам’яті про цей злочин. Небезпечнj було не тільки писати про це в пресі, листах до партійних «вождів» або ж родичів за кордон, а навіть згадувати в приватних щоденниках. Будь-який необережний запис міг зруйнувати життя, вилитися в десятиліття таборів ГУЛАГу. Однак, попри всі небезпеки, у найважчі часи знаходилися люди, що, відчуваючи свою відповідальність перед наступними поколіннями, не могли мовчати, намагалися розповісти правду.

2015 року до Дня пам’яті жертв Голодомору було обрано тему (щороку Український інститут національної пам’яті пропонує спеціальну тему для підкреслення певного аспекту трагедії Голодомору) «Люди правди. Щоб світ знав» — особливе вшанування пам’яті жертв тих, хто, ризикуючи кар’єрою, свободою або навіть життям, зробили все, щоб зберегти та поширити інформацію про Голодомор.

Організатори виставки — Український інститут національної пам’яті, Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», Центр досліджень визвольного руху, Архів СБУ, Громадський комітет вшанування жертв Голодомору-геноциду в Україні 1932–1933 років.

Автори виставки — Ярослав Файзулін, Віталій Огієнко, Володимир Тиліщак, Володимир В’ятрович, Богдан  Завітій. Дизайн — Назар Ясиневич.