Фотодокументальна виставка «Масовий голод 1946-1947 років в радянській Україні»

1 Червня 2016 - 25 Листопада 2016

Масовий голод  1946-1947 рр. в Україні довгий час ігнорувався та замовчувався комуністичним керівництвом, аж до розпаду СРСР. Щодо цієї трагедії використовувались поняття «роки повоєнної розрухи», «тимчасово важкого життя населення СРСР» тощо.

Із здобуттям Україною незалежності, помітними стали зміни у сприйнятті та висвітленні подій 1946-1947 рр. Відбулось розсекречення низки таємних документів, що об’єктивно довели присутність голоду на теренах України, реалістично показали становище українців у цей період і викрили винуватців тих важких часів.

Фотодокументальна виставка «Масовий голод 1946-1947 років в радянській Україні.» розкриває причини післявоєнного голоду в Україні, показує життя різних верств населення у ці роки та наслідки катастрофи. Особливу увагу виставки приділено ролі керівництва СРСР І УРСР в призведенні громадян до голодної смерті.

Виставка підготовлена на матеріалах ЦДАГО України, ЦДАВО України, ЦДКФФА України імені Г.С.Пшеничного, ГДА Гідрометереологічної служби України, ГДА СБУ, ГДА МВС, Архіву Центру досліджень визвольного руху.

Організатори виставки: Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» (зараз — Національний музей Голодомору-геноциду), Український інститут національної пам’яті