Репресована духовність: нищення комуністичним режимом релігії, церкви та традиційної обрядовості в Україні

31 Грудня 1969 - 31 Грудня 1969

Виставка виготовлена Міжнародним благодійним Фондом «Україна 3000» (Голова Наглядової Ради — п. Катерина Ющенко) в рамках програми «Уроки історії» спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України та Київською міською організацією Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені Василя Стуса та з благословення Верховного Архієпископа Української Греко-Католицької Церкви Любомира Гузара.

Виставка складається з 20 постерів. Завданням виставки є інформування світової та української спільноти про знищення комуністичною владою української церкви (УГКЦ, УАПЦ), релігійності та традиційної обрядовості, які становили загрозу для новоствореної радянської імперії. Також виставка розказує про підпільне функціонування церкви в 1950–1980-х роках та про її відродження  в роки незалежності України.

Авторський колектив:

к.і.н. Олеся Стасюк

к.і.н. Леся Гасиджак

Консультанти:

к.і.н. Володимир В’ятрович

Олексій Копитько

Роман Круцик

д.і.н. Ірина Преловська

Іван Гель

д.і.н. Володимир Пащенко

к.і.н. Сергій Кокін

У виставці використано матеріали: