У чеському місті Терезін відкрилася виставка «Голодомор і повторний геноцид»
У четвер, 27 липня, в місті Терезін (Чехія) відкрилася виставка «Голодомор і повторний геноцид», яку підготував Музей Голодомору у співпраці з Музеєм історії Польщі.
У відкритті виставки взяли участь міністр європейських справ Чехії Мартін Дворжак, губернатор краю Петра Пецкова, віцепрезидент Сенату Чехії Томаш Чермін, відповідальний у справах Посольства України в Празі Віталій Усатий, заступник Посла України в Празі Агата Мазур, заступниця директора Музею історії Польщі Анна П’єкарська та директор Центру досліджень геноциду Терезіні Шимон Крбек.
Виставка, яку можна було побачити у листопаді минулого року у Варшаві, розповідає про злочини проти української нації, скоєні у 1930-х роках XX століття радянським режимом. Виставка акцентує на схожості злочинної політики СРСР та сучасної путінської Росії. Вона наголошує на наслідках безкарності радянських злочинів та необхідності притягнення Росії до відповідальності за сучасні злодіяння.
«Радянська імперія застосувала геноцид, щоб зупинити український опір комуністичному режиму та не дати Україні вийти зі складу СРСР, — наголосила завідувачка експозиційно-виставкового відділу Музею Голодомору Яна Гринько в своєму відеозверненні. — Через 70 років імперія впала. І пам’ять про Голодомор відновилася після довгих заперечень і заборон. Однак Російська Федерація, як правонаступниця СРСР, ніколи не висловлювала вибачень і співчуття. Навпаки, вона висміювала українську національну трагедію та продовжувала заперечувати геноцидний характер Голодомору».
Вона додала, що продовженням цих заперечень стала ненависть до всього українського та загарбницька війни проти України.
Музей історії Польщі висловив солідарність українським колегам, які виконують свої обов’язки в екстремальних умовах та щодня ризикують життям. «Що ми можемо зробити як музей — це сприяти діяльності українських колег та поширенню справжніх знань про Україну — її історію та сьогодення. Ми знаємо, що ця війна, яка триває поза східним кордоном Польщі, не тільки про землю і людей, але й про спробу нав’язати українцям російське бачення історії», — зазначила заступниця директора Музею історії Польщі Анна П’єкарська.
Від Музею Голодомору дякуємо своїм польським колегам, а також Центру досліджень геноциду в Терезіні за підтримку і допомогу в організації виставки та поширення правди про Голодомор і війну в Україні.
Побачити виставку можна в Будинку Візера в Терезіні, який є штаб-квартирою Центру досліджень геноциду, до 30 жовтня.