Проект майбутнього музею на схилах Дніпра

Архітектурний проєкт музею

Архітектурний проєкт Музею Голодомору розроблений групою архітекторів ТОВ  «Проєктні системи ЛТД» (Київ, Україна) та «Nizio Design International»  (Варшава, Польща). У 2017 році на етапі ескізного проєкту він отримав позитивну оцінку консультативного органу Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Центральне архітектурне рішення

Центральним архітектурним рішенням є розміщення будівлі Музею в складному ландшафті та її інтеграція в пейзаж схилів Дніпра. Воно органічно продовжує І чергу і формує завершений архітектурний ансамбль всього комплексу.

Унікальна споруда Музею – це образ Правди про Голодомор, яка після десятиліть її приховування та замовчування, ламаючи покрівлю, виходить на світло з-під землі. Конструкція даху символізує зміщення брил землі під час оранки та уособлює дії тисяч людей, праця яких призвела до відкриття забороненої істини.

Проект музею, люди на фоні входу в музей

Проект музею, вигляд входу

Унікальна споруда музею

Будівля Музею розташована на уявній осі, що сполучає пам’ятник «Свіча пам’яті» та оглядовий майданчик, розташований за Дніпровським узвозом. Цей прийом спонукає до роздумів і символізує зустріч минулого і майбутнього.

Зайти в будівлю музею, в якому буде розміщена експозиція, можна буде з обох боків: від «Свічі пам’яті» та від оглядового майданчика по мосту.

Монументальний вхід з боку «Свічі пам’яті» символізує відчинені ворота до підземелля, де прихована правда, яку можна пізнати, ознайомившись із локалізованою в будівлі музею постійною експозицією.

Перед входом до будівлі музею буде розташована площа для церемоній.

Проект музею, дах і колони Проект музею взимку, вигляд здалеку Проект музею зверху в зимову пору Візуальне зображення проекту майбутнього музею Проект музею, вигляд входу Проект музею, люди на фоні входу в музей