Запрошуємо на кураторську екскурсію виставкою філателії
У неділю, 24 вересня, запрошуємо на кураторську екскурсію історика Андрія Іванця виставкою «Марки УСРР: запізніла допомога голодуючим».
У 1921 році Поволжя, Казахстан, Північний Кавказ, частину Південного Кавказу, Крим, південь та частину Лівобережжя УСРР охопив масштабний голод. Проте відповідно до вказівок ЦК РКП(б) і уряду РСФРР допомогу в УСРР збирали насамперед для голодуючих Поволжя. Більшовицька влада кілька місяців блокувала інформацію про масштаби голоду в Україні.
Іноземна допомога також йшла тільки до російських регіонів. Лише на початку 1922 року комуністичний режим офіційно визнав неврожайними південні українські губернії, тому іноземні благодійні організації змогли розгорнути допомогу українцям де-факто лише наприкінці весни-влітку 1922-го.
Тоді ж влада УСРР ухвалила рішення випустити серію поштово-благодійних марок «Допомога голодуючим», частина прибутку з яких мала йти на доброчинність. Але через протидію представників РСФРР в обігу вони з’явилися, коли голод уже було переважно подолано.
Під час кураторської екскурсії провідного наукового співробітника Музею Голодомору, кандидата історичних наук Андрія Іванця ви дізнаєтесь:
– про причини і масштаби штучного голоду 1921-1923 рр.;
– чому марки так і не стали реальною допомогою для голодуючої України;
– що означає подвійний номінал на марках;
– чиї художні твори були використані для зображень марок;
– хто і навіщо друкував фальшиві марки;
– чим особливо цінна серія «Допомога голодуючим», випущена сто років тому.
Коли: у неділю, 24 вересня, о 15:00
Де: Зала пам’яті Музею Голодомору (вул. Лаврська, 3, ст. м. «Арсенальна»)
Вартість: 85 грн, для студентів та пенсіонерів – 75 грн.
Запрошуємо вас!
Просимо попередньо зареєструватися: http://surl.li/ljlgh.