Стала доступною аудіоверсія роману Лавра Нечипоренка «33-й рік»
Ще один експонат з музейних фондів став доступним для наших відвідувачів в аудіоформаті. Освітня команда Музею Голодомору пропонує ознайомитись зі скороченою аудіоверсією автобіографічного роману Лавра Нечипоренка «33-й рік».
Спогади були передані до Національного музею Голодомору-геноциду у 2020 році сином автора. Довгий час твір вважався втраченим, але, на щастя, екземпляр рукопису зберігся в домашньому архіві сім’ї поета-дисидента Івана Коваленка.
Наш музей готує текст роману до публікації, у друкованому варіанті будуть збережені авторські орфографія та стиль, додані коментарі та наукова передмова.
При створенні аудіоверсії ми насамперед керувались бажанням ознайомити аудиторію з розповіддю людини, що стала свідком багатьох злочинів комуністичного режиму Совєтського Союзу, яка сама зазнала репресій, чиї рідні були безпосередніми очевидцями Голодомору. Спогади написані у 1960-х роках, але вже тоді Лавро Нечипоренко розглядав дії комуністів, як такі, що були спрямовані на знищення української культури, мови, ідентичності, тобто як на злочин геноциду.
Запрошуємо вас прослухати історію одного року з життя звичайного українця:
Розділ І. «Вороги народу»
Розділ ІІ. Усі разом. Народ
Підготувала текст та змонтувала відео Галина Голубєва, текст читала Тетяна Асєєва.