Журналіст Дмитро Хилюк отримав премію Платформи європейської памʼяті та сумління
6 грудня на щорічних зборах Платформи європейської памʼяті та сумління міжнародною премією організації було відзначено українського журналіста Дмитра Хилюка, який перебуває в російському полоні. Ця премія присуджується особам, які борються проти тоталітаризму та за ідеали демократії.
Кандидатуру Дмитра на премію було висунуто українськими інституціями, які є членами Платформи: Національним музеєм Голодомору-геноциду, Центром досліджень визвольного руху, Українським інститутом національної пам’яті та Галузевим державним архівом УІНП.
Церемонія нагородження відбулася у Варшаві (Польща). Нагороду Дмитра отримала його колега по УНІАН Тетяна Поляковська, яка передасть її батькам журналіста.
Кореспондента одного з найбільших українських інформаційних агентств УНІАН Дмитра Хилюка було викрадено в Київській області 3 березня 2022 року під час вторгнення російської армії. Офіційний статус Дмитра – цивільний заручник. За міжнародним правом, таких людей повинні повертати поза спеціальними обмінами. Журналіста кілька разів намагалися обміняти, але щоразу росіяни останньої миті порушували домовленості. Наразі Дмитро перебуває у в’язниці на території росії.
Ми щиро вдячні учасникам Платформи європейської памʼяті та сумління за те, що підтримали кандидатуру українського журналіста. Це важливий крок у приверненні уваги міжнародної спільноти до викрадення російськими окупантами та незаконного утримання у в’язницях українських цивільних заручників. На сьогодні, за даними Національної спілки журналістів України, в російському полоні перебувають щонайменше 25 українських медійників.
Платформа європейської пам’яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience) — міжнародний проєкт, покликаний досліджувати злочини тоталітарних режимів у Європі в XX столітті та не допустити відновлення тоталітаризму в Європі. Музей Голодомору є членом Платформи з 2015 року.