Зберегти пам’ять, або Як говорити з дітьми про Голодомор: розмова за книгою «Там, де тече Ятрань»
У вівторок, 30 січня, о 17:00 запрошуємо на онлайн-спілкування «Зберегти пам’ять, або Як говорити з дітьми про Голодомор: розмова за книгою «Там, де тече Ятрань».
Нова дитяча книжка про Голодомор Марії Правди «Там, де тече Ятрань» нещодавно вийшла у Видавництві Старого Лева. Вона розповідає дітям та підліткам про життя української родини в часи Голодомору: про побут, взаємодопомогу, непрості рішення та про смерть.
Як писати книги на складні теми для дітей так, щоб їх не травмувати? Про які аспекти Голодомору варто говорити та як зберігати пам’ять про складні події минулого і при цьому не злякати читача? Про це говоритимемо з авторкою книги Марією Правдою та завідувачкою екскурсійно-освітнього відділу Національного музею Голодомору-геноциду Яною Городняк. Модеруватиме розмову Богдана Неборак.
Розмова відбудеться 30 січня о 17:00 на фейсбук-сторінках Видавництва та Музею.
Марія Правда – журналістка,книжкова блогерка, комунікаторка культурних проєктів.
Яна Городняк – завідувачка екскурсійно-освітнього відділу Національного музею Голодомору-геноциду. Авторка освітніх проектів, які у доступній та не травмуючій формі розповідають дітям і підліткам історію Голодомору.
Більше про книжку «Там, де тече Ятрань» та уривок з неї – на сайті Видавництва Старого Лева. https://starylev.com.ua/knyga-tam-de-tece-yatran
Дев’ятирічний Тимош змушений рано подорослішати, коли в його село приходить великий голод. На плечі хлопця лягає турбота про молодших брата і сестру, а часом — і про сусідських дітей. Аби допомогти батькам, Тимош поночі шукає зерна у мишачих норах, а рибальство на милій серцю річці-годувальниці Ятрані замінює на збір цвіту з дерев.
Ця книжка — данина пам’яті тим, хто не зміг пережити один із найстрашніших радянських злочинів. Але також — це історія про людяність, згуртованість і диво, які допомогли українцям вижити у голодні часи. А доповнюють оповідання Марії Правди чуттєві та сильні ілюстрації Людмили Стецькович.