Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак
У середу, 3 квітня, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова відбудеться публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, в. о. Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду, музеологинею, кандидаткою історичних наук.
Модеруватиме розмову Анастасія Платонова, культурна критикиня та кураторка.
Ключові теми для обговорення:
— У чому полягає особливість музеїв, присвячених збереженню пам’яті? Якою є їхня роль, особливо під час повномасштабної війни? Як ці музеї будують свої стосунки з аудиторіями?
— Як поточна війна змінила спосіб говоріння про трагічні події в українській історії та сьогоденні?
— Як музеї працюють з пам’яттю про події та досвіди новітньої війни?
— Які інституційні трансформації та переусвідомлення переживають українські музеї під час війни?
Коли: 3 квітня 2024 року, 17:30.
Де: Музей Києва, вул. Б. Хмельницького, 7 (ст. метро «Театральна»).
Вхід вільний за підтвердженою реєстрацією у Музеї «Голоси Мирних» за посиланням https://forms.gle/wZPmwMN18HV6ebNi8.
Леся Гасиджак розпочала роботу в Національному музеї Голодомору-геноциду 2015 року на посаді заступниці Генерального директора, у 2016-2017 роках та з липня 2022 року — виконувачка обов’язків Генерального директора. У 2019-2021 роках була директоркою Міжнародного благодійного фонду Музею Голодомору. Членкиня ICOM, заступниця голови Музейної ради при МКІП. У 2007-2015 роках працювала в ГО «Український центр розвитку музейної справи» редакторкою вебпорталу «Музейний простір», координаторкою інформаційно-аналітичного напрямку, Всеукраїнської рейтингової акції «Музейна подія року» та Програми підтримки музейних працівників; була ініціаторкою і кураторкою спеціалізованого стенда музейних видань на «Книжковому Арсеналі».
ГОЛОСИ — це мультимедійний простір Музею «Голоси Мирних». У рамках виставки проводяться дискусії та публічні інтерв’ю з експертами із документування війни, усної історії України, збереження національної пам’яті.