Музей Голодомору шукає артефакти початку 1930-х років із Києва
Музей Голодомору збирає речі киян початку 1930-х років.
Якщо життя ваших предків було пов’язане зі столицею чи її околицями у 1930-ті, ваша родинна історія може стати частиною виставки!
До прикладу: трудова книжка робітника «Ленкузні», квиток на потяг до Києва, записник студента Інституту народної освіти, сережки, що не виміняли у торгсіні, партійний квиток члена КП(б)У, фото зі стадіону Балицького, миска, куплена на Євбазі чи самвидав, який читали у Біличах, на Мишоловці й на Воровського.
«Ми спробуємо показати події 1932–33 років під новим кутом», — зазначає кураторка майбутньої виставки Марина Богуш. За її словами, злочин Голодомору у масовій свідомості має досить фрагментарний характер і зазвичай усі уявляють село, що вимирає від голоду. Це хоч і стереотипне уявлення, але воно відповідає дійсності, оскільки більшість населення дійсно проживала в селах. «Однак Голодомор — це геноцид всього українського народу і, зосереджуючись лише на трагедії села, ми ризикуємо не осягнути масштабу», — каже Марина Богуш.
Подібні речі, документи, фотографії Музей збирає для виставки про Голодомор в Києві. Закликаємо усіх зацікавлених зв’язатися з нами. Аби розповісти історію, надіслати фото чи поставити запитання, пишіть на пошту [email protected] із темою листа «КИЇВ».